نشریه انجمن علمی روانشناسی ایران

دوفصلنامه روانشناسی خانواده، نشریه ای  با دسترسی باز (به متن مقالات) است  که از سیاست داوری تخصصی دو سو ناشناس در بررسی مقالات استفاده نموده و به مباحث مهم و اساسی حوزه روانشناسی خانواده می­پردازد. در این نشریه مقالاتی از نوع مقالات پژوهشی مورد بررسی و داوری قرار می­گیرد. بررسی و انتشار مقاله در این نشریه مستلزم پرداخت هزینه است. برای اطلاع بیشتر به صفحه هزینه های بررسی مقاله مراجعه نمایید. 

دوفصلنامه روانشناسی خانواده ، با احترام به قوانین اخلاق در نشریات تابع قوانین کمیته اخلاق در نشر (COPE) می­باشد و از آیین­نامه اجرایی قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در آثار علمی پیروی می­نماید. این نشریه تحت مجوز (CC- By 4.0) منتشر می­شود و افراد فقط در صورت استناد به مقاله اصلی منتشر شده در این نشریه می­توانند مطالب آن را مورد استفاده قرار دهند.

دوفصلنامه روانشناسی خانواده ، نشریه انجمن علمی روانشناسی خانواده ایران است و براساس نامه کمیسیون نشریات علمی کشور، مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به شماره  3/459325//3 مورخه 92/9/4و مجوز وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی به شماره 92/32178 مورخه 92/11/15 موفق به کسب مجوز انتشار و با مجوز نامه شماره 168326/18/3 مورخه 16/8/1394 وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری صاحب اعتبار علمی - پژوهشی شده است.

اطلاعات نشریه

وبگاه نشریه: http://ijfpjournal.ir/
ایمیل نشریه:  jfp1392@gmail.com
ایمیل سردبیر: dr.r.khojastehmehr@gmail.com
ایمیل مدیر اجرایی: z.cheraghi58@gmail.com 
صاحب امتیاز و ناشر: انجمن روانشناسی خانواده ایران

ویژگی­های نشریه

آغاز انتشار: 1392
نوبت انتشار: دوفصلنامه
نوع داوری: دوسو ناشناس
ارسال و داوری: آنلاین (سامانه نشریه)
دسترسی به متن کامل مقالات: دسترسی باز
مشابهت یابی: همیاب

 

محتوای علمی مناسب

نشریه روانشناسی خانواده متعهد به انتشار طیف گسترده ای از مقالات پژوهشی و مفهومی است که سهم نظری و/یا کاربردی اساسی و نوین در زمینه روانشناسی خانواده دارد.

 

زمانبندی انتشار

نشریه روانشناسی خانواده یک نشریه شش ماهه است که هر سال دو شماره منتشر می کند.

 

سیاست های مالی

هزینه های پردازش مقاله

به عنوان یک مجله با دسترسی آزاد، چاپ مقاله در این مجله نیاز به هزینه پردازش مقاله (APC) دارد. برای اطلاعات بیشتر به (منوی هزینه های بررسی مقاله)  مراجعه کنید.

 

بدنه اجرایی و علمی نشریه

نشریه روانشناسی خانواده دارای یک هیئت تحریریه بسیار قوی است که اعضای آن متخصصان شناخته شده در زمینه های موضوعی مختلف در دامنه موضوعی مجله هستند. اسامی کامل و وابستگی های سردبیر و اعضای هیأت تحریریه در وب سایت مجله ارائه شده است:  (https://www.ijfpjournal.ir/journal/editorial.board?lang=fa)

 

معیارهای نویسندگی

همه نویسندگان مشارکت کننده باید واجد شرایط نویسندگی باشند. ترتیب تألیف باید با تصمیم مشترک نویسندگان باشد. مشارکت کافی در کار از اهمیت بالایی برخوردار است (https://www.ijfpjournal.ir/page_536.html?lang=fa).

 

کپی رایت

مجله روانشناسی خانواده تحت مجوز (CC-By 4.0) منتشر می شود و افراد تنها در صورت استناد به مقاله اصلی منتشر شده در این مجله می توانند از مطالب آن استفاده کنند. با ارسال مقاله به این مجله، کلیه حقوق مالکیت معنوی شامل حق انتشار مقاله به نویسندگان خواهد بود، مشروط بر ذکر منبع اصلی مقالات (روانشناسی خانواده) در بازنشر و استفاده از محتوای مقالات منتشر شده در این مجله.

 

تعارض منافع

از نویسندگان درخواست می شود هنگام ارسال مقالات خود به مجله روانشناسی خانواده از طریق فرم افشای تعارض منافع مشخص کنند که آیا در تدوین مقاله تعارض منافع وجود دارد یا خیر. (دریافت فرم)

 

ارسال مجدد مقالات

مقالاتی که در فرایند بررسی و داوری رد شده‌اند، مجدداً وارد فرایند بیشتر توسط مجله روان‌شناسی خانواده نخواهند شد و بنابراین مقالات رد شده نباید مجدداً به مجله ارسال شوند. در صورتی که بازنگری برای مقاله مجاز باشد، به صراحت در تصمیم سردبیر ذکر خواهد شد. نسخه ­های تکراری از مقالاتی که قبلاً رد شده‌اند، بلافاصله و بدون بررسی به نویسندگان بازگردانده می‌شوند.